30733506

OKEY

OKEY BAKIRLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ(NANOBAKIR)

Detaylar

 

İleri teknoloji kullanılarak üretilmiş Amerikan ürünü bir çözeltidir. Etkin madde olarak %3 suda çözünür bakır içermektedir. Bakır, kükürt ve kireçle birlikte tarihte bilinen en eski antibakteriyel – antifungal elementlerdendir.

Bakırın bugüne kadar kullanılan formları bakır sülfat, bakır oksiklorür gibi büyük moleküllü bileşikler şeklindedir. Klasik şekilde kullanılan bakırlı bileşikler farklı formları ve molekül yapılarının büyük almasından dolayı yüzeysel etkili, diğer bir deyişle kontakt etkili olmaktadır. Bu formlardaki bakır, büyük boyutları nedeniyle bitki içine nüfuz edememektedir. Bakırın bazı formları ise bitki dokularında lokal bir etki göstererek yarı sistemik olarak adlandırılmıştır.

OKEY, çevre ve insan sağlığına zararsız, yüksek teknoloji tribomekanik aktifleştirme yoluyla elde edilmektedir. Bu teknoloji ile bakır elementi çok küçük tanecikler haline getirilir. Hiçbir şelat maddesi ve yöntemi kullanılmadan kolayca bitkinin içerisine girmesi sağlanır.

OKEY,  sistemik etkili olup hem yeşil aksam hem de kökten uygulanabilme özelliğine sahiptir.

OKEY, bitkiye atıldıktan bir kaç saat sonra bitkinin tüm bölümlerine taşınarak bitkide koruyucu ve tedavi edici etkiler oluşmasına yardımcı olur.

OKEY‘in bu özelliği bitkilerde verim ve kalitede artış yanında hastalıklara karşı yüksek dayanım sağlamasına yardımcı olmaktadır.

OKEY, hidrojen peroksit içeren diğer preparatlar gibi toprak yapısı ve bileşenlerini bozmaz.

SİPARİŞ FORMU