• By naturpa
  • / 20 Mart 2020
  • / Genel

Bugünün Sağlık Sorunu: Virüsler

Geçtiğimiz birkaç yüzyıl boyunca dünya nüfusu yavaş yavaş yayılarak tarımsal bir toplumdan kentsel bir topluma dönüştü. Sonuçta, toplumlar içinde ve arasında çok daha kişilerarası temas, yani etkileşim oluştu. Günümüzün kentsel odaklı toplumunda çok sayıda insanın birbirine yakın yaşamaları nedeniyle, bulaşıcı hastalıklar kolayca ve hızla yayılmaktadır. Örneğin, grip virüsleri, Çin’deki köy ve kasabalara bitişik aile çiftliklerinde bir araya getirilen “kentsel” tarım ve  hatta şehirlerin içindeki evlerin arka bahçelerinde beslenen evcil hayvanların sonucudur. Kanatlılar virüsü yumurtlar, büyükbaşlarda kuluçkaya yatar ve bu hayvanları besleyen kişiler de virüsü genel nüfusa sokar. Buna ek olarak, dünyada seyahatin kolayca yapılabilmesi bulaşıcı hastalığın yayılmasını büyük ölçüde artırır. Epidemiyoloji açıktır: bulaşıcı bir hastalık (örneğin, coronavirüs) bugünün dünyasında dünyaya yayılması 2-3 ay sürmüştür. 1968 Hong Kong gribi ve 1918 İspanyol gribi dünya çapında yaklaşık 50-100 milyon insanı öldürdü. Bugün böyle bir salgının meydana gelmesini düşünün (örneğin domuz gribi, SARS, Ebola, Coronavirüs). Yine de, böyle bir salgınla başa çıkmaya 1918’de olduğundan daha iyi hazır değiliz. Viral hastalıkların bulaşma kolaylığı ve hızlı yayılma potansiyeli ile birlikte, dünyanın neresinde olursak olalım hepimiz risk altındayız.

Virüslere Karşı Etkili Bir Silah: Humik Asit

İyimser bir bakışla baktığımızda ileri araştırmalar çok çeşitli hastalıklar için ilaç üretmeye devam ediyor. Genellikle, bu araştırmaların en önemli ilham kaynağı doğal kaynaklı nutrasötik malzemelerdir. Humik asit – bir toprak ekstresi – son yıllarda nutrasötik pazarı etkilemede en yeni, en heyecan verici doğal ürünlerden biridir. Humik asitin insan sağlığına geniş ve kapsamlı faydalar sağladığı bilimsel olarak ortaya konmuştur. Humik asit tekniğine uygun bir şekilde tedarik edildiğinde ve işlendiğinde tamamen doğal, güvenli, geniş spektrumlu antiviral, antimikrobiyal ve antibakteriyal olan ürünlere dönüşebilmektedir.

Humik Asitin Küresel Potansiyeli

Ticari bir not olarak, şu anda yılda 60 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen dünya antiviral ilaç pazarının yirmi birinci yüzyıldaki en zorlu ama en önemli küresel virüs tehditlerine karşı yeterli faydayı sağlayamadığı görülmektedir. Klinik veriler, humik asitin hepatit C, HSV 1 ve 2, hemorajik ateş, HIV (AIDS) ve influenza virüsleri gibi çeşitli viral tiplere karşı geniş spektrumlu etkinliğini sağlam bir şekilde belirlemiştir. İnsan, kanatlılar, büyükbaş ve küçükbaş hayvan, arı ve balık viral hastalıkları ile mücadelede humik asit uygulamaları başarı ile yapılmaktadır.

https://humikasit.blogspot.com/

1 comments on “Bugünün Sağlık Sorunu: Virüsler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhabalar;

Bize yazın..